Powered By Blogger

вторник, 20 ноября 2012 г.

а день был длинным!


Дніпропетровський художній музей - один з найстарших на Україні. Відкриття Катеринославської картинної галереї навесні 1914 року було присвячено до пам'ятної дати - 100-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка
Дніпропетровський художній музей - духовна скарбниця нашої держави, гордість і багатство нашого краю. В ньому зібрана багата колекція творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового вітчизняного і західноєвропейського мистецтва.


это следующий пункт нашего передвижения по городу.
А там ....Виставка "Нормандія у живописі"

Уперше в Дніпропетровську можна побачити оригінальні полотна таких славетних мистців, як Ежен Буден, Клод Моне, Теодор Жеріко, Каміль Коро, Огюст Ренуар. 57 робіт, відібраних дирекцією колекції для показу в Україні, відображають основні напрями образотворчого мистецтва ХІХ століття: реалізм, романтизм, імпресіонізм та постімпресіонізм.

Кожна картина колекції пов’язана з Нормандією. На деяких з них можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювалися картини. Тікаючи від наступу промисловості на великі міста, живописці оселялися у Нормандії, аби відчути близькість природи та розвинути свої здібності на пленері, намагаючись вловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів. Проте увага мистців була спрямована не тільки на пейзажі, вони зображали також сцени з повсякденного життя селян та рибалок.


Нам нормально, понравилось..ну дети как дети - бури восторга не было , но и обошлось без унывных лиц. С удовольствием рассматривали работы ( подавляющее большинство представленных полотен ,были маленького размера), манеру письма и технику нанесения красок на грунт ( было много картона), очень много незаконченных этюдов - именно эти позиции делают выставку уютной , доступной без излишней помпезности.
Хотя, людей было много, мы даже в очереди постояли ( что для нашего музея вдиковинку).
Перед входом в залы соорудили маленьккую лекционную рекриацию с креслами и экраном, лектором , который ненавязчиво знакомил с экспозицией.
Мы послушали, даже, что-то поняли и только потом вкушали!
Мне пришлось пообещать собственноподготовленную лекцию об импрессионистах))!





Комментариев нет:

Отправить комментарий